April 28, 2014

Kreminė dilgėlių sriuba. Vieną kartą Toskanoje...


Toskana. Atgaiva akims, sielai, mintims... Kalvotas, alyvmedžiais, vynuogynais ir aukštomis tujomis nubučiuotas kraštas Italijoje. 
Jis kaskart mus sugundo, suvilioja, įsupa į savos gniaužtus ir priverčia vėl ir vėl ten sugrįžti (čia rasite mano ankstesnį įrašą apie Toskaną).

Toskana yra puikus regionas atostogoms. Tai vieta, kur būti yra tiesiog gera. Nuostabūs vaizdai, linksmi žmonės (garsėja svetingumu ir puikiu humoro jausmu), puikus maistas.
Nors Toskanoje svečiavomės praeitų metų rudenį, vaizdai, kvapai ir spalvos mumyse yra vis dar gyvi...
Tą kartą pasirinkome puikią kaimo turizmo sodybą "Podere cantagrillo". Labai stilinga ir jauki vieta. Visos detalės suderintos iki smulkmenų. Sodybos savininkas - jaunatviškas ir draugiškas. Aš norėjau surengti stilingą šeimos fotosesiją (nes kaip tik šventėme vestuvių metines), ir jis leido mums naudotis viskuo: pagrindine sodyba, taverna (atskiru raudonų plytų pastatu), daržu, vynuogynu, alyvmedžių giraite, baldais, indais, staltiesėmis ir t.t..

Tokią sodybą rekomenduočiau tiems, kurie nori surengti kokią nors darbo stovyklą (kad ir maisto, nes gaminti yra kur), itališko stiliaus fotosesiją ar pan. Nors sodyba yra pavadinta kaimo turizmo, aš drįsčiau ją pervadinti tiesiog B&B, nes iš tiesų joje restorano nėra (patiekia tik pusryčius). Kas nėra labai patogu! Sodyba yra vienkiemyje, o pietus ir vakarienę tenka rezervuoti kur nors kitur (kaip tai padaryti, kur ir kaip jums rekomenduos draugiškas sodybos savininkas).

Nuotraukoje: įvažiavimas į sodyba "Podere cantagrillo".
Toscana
Nuotraukoje: sodyba "Podere cantagrillo".
ToscanaNuotraukoje: sodyba "Podere cantagrillo". Kieme yra baseinas. 
ToscanaNuotraukoje: sodybos "Podere cantagrillo" detalės.
ToscanaNuotraukoje: sodybos "Podere cantagrillo" alyvmedžių giraitė. ToscanaNuotraukoje: sodybos "Podere cantagrillo" taverna. ToscanaKairėje: mano surengtos fotosesijos detalės. Dešinėje: sodybos "Podere cantagrillo" detalės. ToscanaToscanaNuotraukoje: sodybos "Podere cantagrillo" detalės. Toscana
Nuotraukoje: vakaro panorama Toskanoje.
ToscanaNuotraukoje: alyvuogės. Toscana Toscana Nuotraukoje: sodyboje "Podere cantagrillo" mano surengtos fotosesijos detalės. Toscana
Toscana
Nuotraukoje žemiau: Vinčio miestelio vaizdai. Netoli šio miestelio gimė Leonardas da Vinčis. Būtent tai, kas šiuo metu yra suprantama kaip pavardė Da Vinci (iš Vinčio) parodo Leonardo kilmę iš šios vietos.
ToscanaNuotraukoje: Vinčio miestelis. ToscanaNuotraukoje: Vinčio miestelis. ToscanaNuotraukoje: Vinčio miestelis.
Toscana 
Nors nuotraukos iš Toskanos yra rudeniškos, man jos spalviškai suderėjo su štai šia pavasarine dilgėlių sriuba. Kaip ir daugelis tinklaraštininkų aš taip pat negaliu atsispirti šiai žolei. Italijoje jos sužėlė kur kas anksčiau, todėl aš jau prieš kokį mėnesį gaminau štai tokį dilgėlių ir braškių gėrimą (spausti ant nuorodos).  
O dilgėles šiai sriubai rinkau Lietuvoje, kur buvome grįžę Velykoms. Kaip tik dabar Lietuvoje yra dilgėlių sezonas (nei per didelės, nei per mažos). 

Jei dar neragavote dilgėlių, galiu pasakyti, kad jų skonis yra ryškus. Gal kiek primena špinatus. Jas rekomenduoju naudoti salotoms, omletams, žaliesiems gėrimams gardinti. Valgyti vienas nėra skanu, todėl būtina su kuo nors maišyti. Ši mano sriuba taip pat nėra tradicinė. Mano skoniui tradiciniai dilgėlių sriubų receptai netiko. Dilgėlių skonis buvo per ryškus ir man labai trūko saldžiosios natos.
Kažkur girdėjau, kad jei norite, kad skonis būtų idealus, patiekalą turite subalansuoti taip, kad jame jaustumėte bent penkias skonio natas: sūrią, rūgščią, saldžią, karstelėjusią, gaivią ir pan. Taigi, balansuodama skonio natas (dilgėlės + žirneliai), sukūriau šį receptą, kurį galiu drąsiai rekomenduoti ir kitiems. Pabandykite, kol dar yra jaunų dilgėlių. Sriuba netradicinė, bet labai gardi!

Urtica soup 

Kreminė dilgėlių sriuba

Porcijos: maždaug 6
Kalorijos: apie 170 kcal/ porc. su grietinėle
Trukmė: apie 30 min.
Ingredientai:
1 nedidelis svogūnas,
1 vidutinio dydžio morka,
1 stiklinė šaldytų (ar šviežių )žirnelių,
maždaug 2 stiklinės gerai suspaustų šviežių dilgėlių (apie 200 g),
2 vidutinio dydžio bulvės,
1 šaukštas alyvuogių aliejaus,
1/2 stiklinės grietinėlės (nebūtinai),
maždaug 1 l daržovių sultinio,
1/2 šaukštelio džiovintų (ar šviežių) raudonėlių,
1/4 šaukštelio džiovintų (ar šviežių) mėtų,
druskos.

Smulkiai sukapokite svogūną.
Sutarkuokite morką.
Bulves supjaustykite kubeliais.
Keptuvėje įkaitinkite aliejų. Pirma apkepkite svogūną (2-3 minutes), tada sudėkite morkas, apkepkite apie 5 minutes. Tada sudėkite žirnelius, dar apie 3 minutes apkepkite. Pabaigoje sudėkite dilgėles ir bulves. Supilkite sultinį ir virkite apie 20 min. (kol išvirs bulvės). Paskaninkite raudonėliais, mėtomis ir druska.
Sriubą sutrinkite maisto smulkintuvu, sugrąžinkite atgal į puodą, paskaninkite grietinėle (nebūtinai), dar kartą užvirinkite ir patiekite.
Skanaus!

.................ENG................
Nettle cream soup

Servings: about 6 
Calories: 170 kcal / portion  with a heavy cream
Duration : about 30 minutes
Ingredients
1 small onion
1 medium carrot
1 cup of frozen ( or fresh ) peas
about 2 cups of well-compacted fresh nettles ( about 200 g) 
2 medium potatoes
1 tablespoon of olive oil 
1/2 cup of heavy cream (optional ) 
around 1 liter of vegetable broth 
1/2 teaspoon of dried ( or fresh ) oregano
1/4 teaspoon of dried ( or fresh ) mint 
salt to taste

Finely chop the onion . 
Grate a carrot. 
Dice the potatoes. 
Heat some oil in a pot. First fry the onion (for 2-3 minutes), then add a carrot, fry for about 5 minutes more. Then add the peas, fry for about 3 minutes more. Finally add the nettles and potatoes. Pour in the broth and simmer for about 20 minutes ( until the potatoes are done). Season with some oregano, mint and salt. 
When the soup is done, puree it with a food processes add some heavy cream, return back into the pot ( optional) and bring to a boil again. Serve promptly. Bon appetite! 

Urtica soup

................ITA................
 Vellutata di ortiche
 

Dosi: circa 6 
Calorie: 170 kcal / porzione (con panna da cucina)
Durata: 30 minuti circa 
Ingredienti
1 cipolla piccola 
1 carota media 
1 tazza di piselli surgelati (o freschi)
circa 200 g di ortiche fresche ben compattate
2 patate medie 
1 cucchiaio di olio d'oliva 
1/2 tazza di panna (facoltativo) 
 circa 1 litro di brodo vegetale 
1/2 cucchiaino di origano secco o fresco
1/4 di cucchiaino di menta secca o fresca
sale qb 

Tritate finemente la cipolla. Grattugiate la carota. Tagliate le patate. 
Scaldate l'olio in una pentola. 
Quindi soffriggete la cipolla (per 2-3 minuti), poi aggiungete la carota e soffriggete per circa 5 minuti di più. 
Aggiungete i piselli e cuocete per circa 3 minuti ulteriori. Infine aggiungete le ortiche e le patate. Versate il brodo e cuocete per circa 20 minuti (fino a quando le patate non si ammorbidiscono). Condite con un po' di origano, menta e sale. 
Quando la zuppa è pronta, versatela in un mixer, aggiungete un po'di panna, riversatela nella pentola (opzionale) e portate a bollore. 
Servitela subito. Buon appetito!
........................................
Receptas iš mūsų virtuvės /Recipe from our kitchen /Ricetta dalla nostra cucina
Grįžti į pradinį puslapį/Return to the main page/Ritorna alla pagina principale

No comments:

 
Copyright 2009-2012 Išbandyti receptai. Powered by Blogger