August 22, 2014

Žalių pomidorų džemas. Pagardas sūriui.

Atostogavome! Prie jūros. Italijoje.

Horizonte matosi Vieste (Pietų Italija) miestelis.
South Italy, Near Vieste
Kodėl geri dalykai taip greitai baigiasi???

Šios kelionės metu norėjau tiesiog pailsėti. Nefotografuoti. Negalvoti apie maisto ir papuošalų gaminimą. Atsiriboti nuo viso pasaulio. Pabūti su šeima, o kartu ir savimi (kam paskutiniu metu visiškai nebeturiu laiko).

Vieną vakarą viešbutis "Porto Nuovo", kuriame buvome apsistoję, mums netikėtai, suorganizavo puikią kaimiško stiliaus vakarienę prie baseino. Su autentišku antikiniu Pietų Italijos maistu, folklorine to regiono muzika ir šokiais...

Puikus ir išskirtinis vakaras, manau, patiko visiems be išimties. Stebino itin didelis maisto pasirinkimas. Stalai tiesiog lūžo nuo sūrio, jūros gėrybių, keptų užkandžių iš daržovių, makaronų ir kt. Ant grotelių spirgėjo mėsa. Širdį jaudino išskirtinė muzika. Akį traukė įdomūs folkloriniai šokiai.
Buvo gera...


Sūrių stalas kaimiško stiliaus, viešbučio "Porto Nuovo" vakarienės metu. Moteris nuotraukos centre rankomis gamina šviežią mocarelą.
Rustic dinner in South Italy. Cheese table

Su Itališkais sūriais, daugiau mažiau aš jau esu susipažinusi. Šį kartą mano dėmesį patraukė sūrio pagardai. Vienas buvo su svogūnais, o kitas su pomidorais. Nesu didelė svogūnų mėgėja, todėl svogūnų džemas man visai nepatiko. O štai žalių (pilnai neprinokusių) pomidorų džemas, man buvo tikras atradimas! O kadangi šiais metais balkone auginau keletą pomidorų daigų, grįžusi iš atostogų, nusprendžiau nieko nelaukti ir jo išsivirti namuose.

Pomidorai šiam sūrio pagardui turi būti žali arba lengvai rausvi (svarbu, kad pilnai neprinokę).
Green tomatoes 

Žalių pomidorų džemas sūriui pagardinti

Porcijos: maždaug 0,5 l indelis
Trukmė: apie 20 min.
Ingredientai:
500 g žalių (dar neprinokusių) pomidorų,
250 g cukraus,
1 nedidelės citrinos sultys.

Pomidorus sutrinkite maisto smulkintuvu (arba labai smulkiai supjaustykite), sumaišykite su cukrumi ir citrinos sultimis ir išvirkite kaip uogienę (apie 15 min.). 

Tada supilstykite į sterilizuotus stiklainius ir laikykite kaip konservus rūsyje arba šaldytuve (jei laikote šaldytuve, stiklainių sterilizuoti nebūtina).

Šis sūris Italijoje patiekiamas kaip pagardas prie įvairiausių sūrių. Su šiuo pagardu išbandžiau keletą sūrių. Mano nuomone, puikiai dera tiek prie šviežio pieno, tiek prie brandintų sūrių. 

Rekomenduoju!

Green tomatoe jam
Green tomato jam. Cheese sauce. 

Servings: about 0.5 l jar
Duration: about 20 minutes
Ingredients:
500 g of green (not ripe) tomatoes,
250 grams of sugar,
1 small lemon juice.

Blend tomatoes in the food processor, add some sugar and lemon juice and boil like a jam for about 15 min.

Then immediately pour into sterilized jars and store in some cold place or refrigerator.

This cheese sauce is served in Italy as a seasoning to a variety of cheeses. I tried to dip some fresh milk as well as seasoned cheeses. It's wonderful with all of them. Highly recommended!

Greitas užkandis išvykai į Šveicarijos kalnus.
Green tomatoe sauce with cheese

Receptą parsivežiau iš atostogų Pietų Italijoje/Recipe from our holiday in South Italy/Ricetta dalla vacanza nel Sud Italia
Grįžti į pradinį puslapį/Return to the main page/Ritorna alla pagina principale

1 comment:

Unknown said...

Niekada nemaniau, kad žali pomidorai gali būti toks skanėstas. Labai gardu.

 
Copyright 2009-2012 Išbandyti receptai. Powered by Blogger