September 17, 2012

Ėrienos šonkauliukai su cukinijomis ir figomis. Turistinė Sardinija

Vasara jau pasibaigė, o prisiminimai apie ją išliks dar ilgą laiką. Vis dar nespėjau pasidalinti nuotraukomis apie turistinę Sardinijos pusę, kuri, kitaip nei laukinė ir neatrasta salos dalis, pritraukia milijonus turistų iš viso pasaulio ir stebina pasakiškos spalvos jūra (žr. nuotraukas žemiau). Primenu, kad mūsų šių metų tikslas buvo ramus poilsis turistų nepaliestoje Sardinijos dykynėje (Costa Verde) toli nuo žmonių. O turistinę salos dalį aplankėme tik trumpam ir tik Stintino apylinkes, kurios garsėja turbūt pačiu nuostabiausiu paplūdimiu visoje Europoje - La Pelosa. Visgi suprantame, kodėl "gražioji" Sardinijos salos dalis traukia žmones it medus muses... Ne veltui... Tikrai ne veltui... Pirma mintis pamačius tuos akvamarino spalvos vandenis yra tokia - svajonės kartais pildosi (šypt)!
Taigi, nereikia žodžių, tegul kalba nuotraukos...

Nuotraukoje Porto Torres paplūdimys
IMG_6989 IMG_6995 Nuotraukoje Stintino miestelis
IMG_7003 Nuotraukoje važiuojant link Falconės kyšulio
IMG_7005 Nuotraukoje jauki kavinukė Falconės kyšulio gale
IMG_7007 Nuotraukoje La Pelosa
IMG_7016 IMG_7009 Nuotraukoje pribloškiantys vaizdai į La Pelosa paplūdimį
IMG_7018 IMG_7023

O prie šių vaizdų siūlau paprastą kaimišką itališką ėrienos patiekalą (juk Sardinijos valgiaraštyje ėriena yra labai populiari). Mums figos turbūt skamba egzotiškai, (toli gražu ne kaimiškai), o štai Italijos kaimuose figų tikrai netrūksta. Šis receptas, tai puikus pavyzdys, kaip turint vos kelis (šiuo atveju tris: ėriena, cukinijos ir figos) puikius ingredientus, greitai galima pasigaminti labai skanų pagrindinį patiekalą. O keptos figos labai dera su mėsa. Ir ne vien tik su ėriena. Pabandykite, rekomenduoju!

Lamb with figs

Ėrienos šonkauliukai su cukinijomis ir figomis

Porcijos: 4
Trukmė: apie 30 min. 
Kalorijos: apie  430 kcal/ porc.
Ingredientai:
apie 800 g ėrienos,
3 nedidelės cukinijos (apie 400 g),
4 figos,
2 šaukštai alyvuogių aliejaus,
druska.

Orkaitę įkaitinkite iki 180 °C.
Cukinijas supjaustykite juostelėmis, apkepkite keptuvėje-grilyje (arba grilyje) ir padėkite į šalį.
Keptuvėje įkaitinkite aliejų ir ant stiprios ugnies apkepkite ėrienos šonkauliukus. Iš abiejų pusių, kol šiek tiek apskrus ir sudėkite į orkaitės kepimo indą. Paskaninkite druska.
Figas perpjaukite pusiau ir taip pat trumpai apkepkite toje pačioje keptuvėje (tik iš pjūvio pusės). Jas taip pat sudėkite į kepimo indą ant mėsos.
Pašaukite į orkaitę ir kepkite apie 10 min. (vidutiniškai kepti šonkauliukai). O jeigu norite gerai keptų šonkauliukų, kepimo laiką pailginkite dar bent 10 min..
Patiekite su keptomis cukinijomis.
Skanaus!
................ENG............... 
Lamb ribs with zucchini and figs 
Servings: 4 
Duration: about 30 minutes 
Calories: about 430 kcal / port. 
Ingredients
about 800 g of lamb ribs 
3 small zucchini (about 400 g) 
4 figs 
2 tablespoons of olive oil 
salt to taste 

Preheat oven to 180 ° C (356 F). 
Slice the zucchini into longitudinal strips, grill in the pan-grill (or normal grill) and set aside. 
Heat two tablespoons of olive oil in a frying pan and over a high flame fry briefly the ribs on both sides and place apart in a baking dish. Season them with some salt. 
Cut the figs in halves and also fry briefly in the same pan (only from the cut side). Place them into the baking dish together with the meat. 
Place in the oven and bake for about 10 minutes (rare medium cooked ribs). If you want full done ribs increase the baking time to at least 10 minutes more. 
Serve with grilled zucchini.
Bon appetite!
 ................ITA................
Costolette d'agnello con zucchine e fichi 
Porzioni: 4 
Durata: circa 30 minuti 
Calorie: circa 430 kcal / porz. 
Ingredienti
circa 800 g di costolette d'agnello 
3 piccole zucchine (circa 400 g) 
4 fichi 
2 cucchiai di olio d'oliva 
sale qb 

Preriscaldate il forno a 180°C. 
Tagliate le zucchine a strisce longitudinali, grigliatele in padella-grill e mettete da parte. 
Scaldate due cucchiai di olio d'oliva in una padella e a fuoco vivo soffriggete brevemente le costolette su entrambi i lati e mettete da parte in una teglia da forno. Spolveratele con un pò di sale. 
Tagliate i fichi a metà e soffriggete brevemente nella stessa padella (solo dal lato tagliato). Metteteli nella teglia insieme con la carne. 
Mettete in forno e cuocete per circa 10 minuti (per una cottura media, altrimenti incrementate il tempo di cottura per altri 10 minuti). 
Servite con le zucchine grigliate. 
Buon appetito!
........................................

Receptas iš žurnalo "La cucina Italiana"/Recipe from magazine "La cucina Italiana"/Ricetta dalla rivista "La cucina Italiana", Settembre 2012 (p. 66)
Grįžti į pradinį puslapį/Return to the main page/Ritorna alla pagina principale

8 comments:

Citrina ir bulvė said...

Tiesiog fantastika! Ir Sardinijos paplūdymiai, ir receptas. Figas aš dievinu, tik mūsuose retai jas pavyksta užtikti, kad būtų skanios :( Bet rytoj jau skrendam į Siciliją ir va ten tai atsigriebsiu ;)

Renata said...

Oi kaip smagu. Geros kelionės!

Aušra said...

Nepaprasta, kaip visada! oi gyvensiu ir as ten kada nors! svajone toks irasas;

Indrė said...

Tikrai kaip rojus - visas mielai užsidėčiau kaip fono paveikslėlį :) ėrienos nesu ragavus, tik marinuotą avieną, manau turėtų būti skanu, kai tinkamai paruošta. Gardžiai skamba :)

Renata said...

Ačiū Aušra. Italijoje rekomenduojama atostogauti, arba pensiją praleisti, ne jauniems žmonėms gyventi. Nes kai gyveni pamatai ir nelabai gražių dalykų, kurių per trumpą laiką nespėtum pamatyt. Kaip ir visur, galioja taisyklė: gerai ten ku manęs nėra.

Indre, ėriena skanesnė už avieną. Minkštesnė, nes visgi jauno gyvulio mėsa. O šiaip ši mėsa turi specifinį skonį ir kvapą. Kai kam ji patinka, o kai kas už tai jos nekenčia. Mes prie tų mėgėjų.

Beje, viena rekomendacija. Jei esate vegetarai, jokiu būdu neatostogaukite Italijos kaimo turizmo sodybose, arba susitarkite iš ansto. Valgiaraštyje beveik tik mėsa, o ją patiekia dažniausiai visiems prie vieno stalo, todėl gali būti nemalonu, arba tiesiog neįmanoma skaniai pavalgyti. Mūsų Sardinijos patirtis: ėriena, paršelis, aviena, o iš daržovių tik salierų lapkočiai ir pomidorai. Beje net ir mums mėsėdžiams buvo nemalonu žiūrėti į paršelio galvą ir kojas, nekalbant apie vegetariškus patiekalus valgančių piliečių jausmus.

meninix said...

kaip smagu ir faina :)) sekmes

Renata said...

Ačiū meninix ;)

Anonymous said...

I think this is one of the most significant
information for me. And i'm glad reading your article. But should remark on some general things, The web site style is ideal, the articles is really great : D. Good job, cheers
My web blog diets That work

 
Copyright 2009-2012 Išbandyti receptai. Powered by Blogger