VIEW MY E-MAGAZINES

January 29, 2010

Cavatelli al pesto Genovese

Šiandien vyras išvažiavo į itališką žaidimo "Kas nori tapti milijonieriumi" versiją... tikėkimės negrįš be minėtojo :). Jau prieš savaitę mane nustebino: paskambino ir pranešė, kad jo tėtis laimėjo maždaug milijoną eurų loterijoje... Manote Jums apie tai rašyčiau jeigu tai būtų tiesa :D ??? Esmė ta, kad tai nebuvo tikslas mane apgauti, jis ir pats tuo tikėjo, kol nepaklausė tėčio, ar tikrai mato du reikalaujamus laukelius... pasirodo buvo tik vienas :(... Nesidžiauk radęs, neverk pametęs. Dabar apie pesto. Kiek kartų draugai grįžę iš Italijos yra pasakoję apie nuostabaus skonio žalią makaronų padažą, vadinamą pesto? Pirmą kartą mane su pestu supažindino mano draugė kurį laiką gyvenusi Italijoje. Nuo to karto pamilau šį nuostabaus skonio padažą ir dabar karts nuo karto juo mėgaujamės. Dažniausiai iš parduotuvės pirkdavome jau pagamintą pesto, bet iš tikrųjų jį taip lengva pasigaminti namuose, kad šiandien nusprendžiau pasiraitoti rankoves. Vėlgi vyras gyrė, kad tokio skanaus pesto su makaronais nėra valgęs :D... natūralu, juk pramoninėje gamyboje yra pridedama konservantų, todėl nusipirktas stiklainiukas net atidarytas ilgai negenda. O natūraliomis namų sąlygomis pagamintas padažas greitai oksiduojasi ir genda (kaip beveik visi biologiški produktai), todėl nepatartina ilgai laikyti šaldytuve, bet pasigaminti kiekvienam kartui atskirai. Siūlau visiems JAU dievinantiems pesto ir tiems, kas dar nėra jo ragavę, tikrai nenusivilsit... įsivaizduokite, net mano 7 metų (dabar jam beveik 10:) sūnėnas su džiaugsmu jį ragavo, nors iš pradžių buvo laaaabai "nepatenkintas" žalia patiekalo spalva :D.
Porcijos: 2
Kalorijos: apie 655 kcal/porc. (be papildomo sūrio ant viršaus),
1 papildomas v.š. parmezano sūrio turi apie 37 kcal.
Trukmė: apie 30min.
Reikės:
200g cavaletti (kaip nuotraukoje), trofie, spaghetti tipo makaronų,
25g šviežių bazilikų (didelis ryšulėlis),
50ml tyro alyvų aliejaus (rekomenduojama itin aukštos kokybės),
3 v.š. (apie 30g) tarkuoto parmezano sūrio,
1 skilt. česnako,
1/2 v.š. kedro riešutų (galima keisti 1 graikinio riešuto branduoliu),
šiek tiek rupios druskos.
Paruošimas: Bazilikus gerai nuplaukite, palikite kad nudžiūtų. Juos grūskite grūstuvėje (geriausia), arba susmulkinkite elektriniu maisto smulkintuvu. Patartina grūsti ne visus bazilikus iš karto, bet po truputį (bus daug paprasčiau). Sudėkite šiek tiek pasmulkintą česnaką ir trupinėlį druskos, vėl gerai sugūskite, kol išsiskirs daug žalių sulčių, tada sudėkite riešutus, pratęskite darbą, galiausiai sudėkite sūrį ir alyvų aliejų, maišykite kol gausite kreminės konsistencijos padažą.
Makaronus išvirkite "al dente" (past. kad būtų kramtomi ir nepervirę), juos nusunkite, sudėkite atgal į puodą, ant išvirusių makaronų sukrėskite pesto padažą ir gerai sumaišykite. Skubiai patiekite, viršų apibarstę norimu kiekiu tarkuoto parmezo sūrio (jei norite papildomai). Skanaus!
.............ENG.............
Pasta with Basil Pesto Sauce
Servings: 2
Calories:
about 655 kcal / port. (without extra cheese on the top)
1 additional tablespoon of Parmesan cheese has about 37 calories. Duration: about 30 min.
For pesto you need:
1 big wad of fresh basil (about 25 g - 1 oz.)
50 ml (1/4 cup) of pure olive oil (recommended of very high quality)

3 tablespoons of grated parmesan cheese

1 garlic clove

1 / 2 tablespoon of pine nuts (you can change with walnuts)

a pinch of coarse sea salt

For pasta you need:
200g (7 oz.) of cavatelli (as in the photo), trofie or spaghetti type macaroniPreparation:
Prepare pesto sauce.
Wash good the fresh basil, dry it. Crush the basil in a mortar (preferably) or in a electric mixer. It is advisable to crush the basil not all at once, but adding bit by bit (it will be much easier). Add the garlic and some salt, crush again until the basil will have released a lot of green juice. Then add the nuts and continue the work ultimately. Stir in the cheese and the olive oil, stir until you get a creamy sauce consistency.

Prepare pasta.
Boil macaroni "al dente" (do not overcook), strain off the water, returned boiled macaroni into pot, add some pesto sauce and mix well. Serve promptly. You can serve with some more grated Parmesan cheese on the top (optional). Bon appetite!

...................................
..............ITA..............
Potete trovare qui tutta la preparazione.

...................................
Receptas iš Mangiare in Liguria/Recipe from Mangiare in Liguria/ Ricetta dal Mangiare in Liguria.
Grįžti į pradinį puslapį/Return to main page/Ritorna alla pagina principale

January 28, 2010

Tiršta kruopų ir pupelių sriuba

Šiandien saulė mus vis dar lepina, vakar sakiau, kad reikės atšvęsti šį saulės pasirodymo įvykį... Taip ir įvyko, šiandien atsikėliau su milžiniško dydžio pūsleline :(. Jausmas toks, tarsi ant lūpos tupėtų toną sverianti širšė ir su pasididžiavimu leistų į mane savo nuodinguosius syvus... jokie vaistai nepadeda, kokia gėda. Šimtas metų jau neturėjau šios nelabosios. Prieš keletą dienų kaip tik dar pakalbėjau, kad seniai jau neturėjau pūslelinės. Kaip sakoma: kaip šauksi taip ir atsilieps. Kartais geriau patylėti :). Neatsiejamai tai paveikė ir skonio receptorius, nes viskas dabar dvelkia vaistų skoniu, todėl keletui dienų pasiimu atostogas nuo virtuvės dienoraščio, publikuodama paskutinį "nepūslelininį" tirštos sriubos receptą. Tai labai soti ir aromatinga sriuba, išsivirę vieną puodą, galėsit mėgautis net dvi dienas, tikrai verta! Vakar girdėjau, kad vėžio prevencijai reikia valgyti kuo daugiau virtų pomidorų (nes švieži tokios galios neturi), šis receptas būtent su jais. Taigi stenkimės būti visada sveiki ir visad stebėkime ką valgome!!!
Porcijos: 6
Kalorijos: apie 240 kcal/porc.
Trukmė: 12val. brinkinti pupeles ir kruopas, apie 1val.-1val.15min. gaminti
Reikės:
150g džiovintų raudonų ar margų pupelių,
150g neskaldytų kviečių kruopų (norint galima keisti perlinėmis kruopomis),
100ml pomidorų tyrės (geriau pertrintos per sietelį, be sėklų),
1/2 didelio svogūno,
1 saliero lapkočio,
1 nedidelės morkos,
1l daržovių sultinio,
1 lauro lapo,
2 skilt. česnako,
1 didelio gerai sunokusio pomidoro,
5 vnt. šalavijo lapelių (geriau šviežių),
2 v.š. tyro alyvų aliejaus,
juodųjų pipirų,
druskos.
Paruošimas: Pupeles ir kruopas užpilkite vandeniu ir laikykite apie 12val., kad išbrinktų. Išbrinkusias pupeles sudėkite į puodą, užpilkite 2l vandens, sudėkite nesmulkintą česnaką, šalavijo lapelius, tik pusiau perpjautą pomidorą ir virkite, kol pupelės suminkštės (30-45min.). Pupeles nusunkite, išsaugokite 1/2 stikl. nuoviro, pašalinkite pomidoro, česnako ir šalavijo likučius. Pupeles ir 1/2 stikl. nuoviro supilkite į maisto smulkintuvą ir gerai susmulkinkite. Tame pačiame puode, kur virė pupelės, įkaitinkite aliejų, jame pakepinkite tarkuotą morką, salierą ir smulkiai pjaustytą svogūną. Kai daržovės suminkštės, sudėkite brinkintas kruopas, jas pakepinkite kol taps skaidrios (apie 5min.), viską užpilkite sultiniu ir virkite apie 15min.. Kruopoms išvirus, sudėkite smulkintas pupeles ir pomidorų tyrę. Į sriubą įmeskite vieną lauro lapą, padruskinkite, papipirinkite ir dar pavirkite apie 10-15min. Sriubai išvirus, lauro lapą pašalinkite. Skanaus!
Receptas iš knygos "365 idee in cucina".
Grįžti į pradinį puslapį

January 27, 2010

Virtų bulvių blynai su riešutais

Tai paprastas nepaprastų bulvinių blynų pasiūlymas, kai norisi kažko traškaus ir vegetariško.
Porcijos: 2 (2 blynai/porc.)
Kalorijos: apie 380 kcal/porc.
Trukmė: 45min.-1val. virti bulves su lupenomis, 10-15min. gaminti.
Reikės:
1 vid. dydžio (apie 200g) bulvės,
1 kiaušinio,
1/2 v.š. pistacijų riešutų (nesūdytų),
1/2 v.š. kedro riešutų,
1 v.š. graikinių riešutų,
1 nedidelio pavasarinio svogūnėlio (arba 1/2 nedidelio poro),
2 v.š. aliejaus,
apie 3 v.š. maltų džiuvėsių,
juodųjų pipirų,
druskos.
Paruošimas: Bulves išvirkite su lupenomis, išvirusias nulupkite ir sugrūskite, įmuškite kiaušinį, sudėkite rupiai kapotus reišutus, smulkiai pjaustytą svogūnėlį/porą, 1 v.š. džiuvėsių, padruskinkite, papipirinkite ir gerai sumaišykite. Formuokite delno dydžio blynus, juos apvoliokite džiuvėsiuose ir kepkite keptuvėje, nedideliame kiekyje aliejaus, kol gražiai pagels (iš abiejų pusių). Patiekite karštus su šviežiomis daržovėmis, galite apšlakstyti trupučiu tyro alyvų aliejaus. Skanaus!
Receptas iš knygos "365 idee in cucina".
Grįžti į pradinį puslapį

Salotos su grilyje keptomis daržovėmis ir mozzarella

Pagaliau mūsų padangėje nušvito saulė, vien dėl to verta švęsti šiandien, nes šis miestas dažniausiai skendi rūko ir smogo kapsulėje. Visi tik kalba apie Lietuvą užplūdusius šalčius, nors aš labai nemėgstu šalčio, tačiau manęs niekas taip nežavi, kaip apšerkšnijusios medžių šakos ir ledo gėlės užšąlusiose sausledinėse balose... esu gamtos vaikas :). Taip mėgdavau išsitraukti slides ir slysti veidrodiniu ir puriu sniegu. Aš mėgstu slidžių maratonus, nes slysdama nuo kalnelių, dažniausia trasos nebaigiu :)... Reikės šį savaitgalį patraukti kur į pakalnę, gal rasim sniego... jau pasiilgau šios žiemos pramogos. O šiandien, jūsų skrandžius norėčiau palepinti dar vienomis salotomis, kvepiančiomis žiema, tačiau labai šiltomis. Jau seniai nevalgiau tokių skanių salotų, tikrai rekomenduoju!
Porcijos: 2
Kalorijos: apie 475 kcal/porc.
Trukmė: 10-15 min.
Reikės:

1/2 vid. dydžio (apie 150g) baklažano,
2 didelių (apie 300g) pomidorų,
2 didelių pievagrybių,
1 vid. dydžio morkos,
60g žalios salotos lapų,
200g (2 gab.) mozzarella sūrio,
3 v.š. tyro alyvų aliejaus,
1/2 a.š. raudonėlių,
juodųjų pipirų,
druskos.
Paruošimas: Baklažaną supjaustykite maždaug 0,5cm storio griežinėliais. Pomidorus supjaustykite maždaug 1cm storio griežinėliais. Pievagrybius supjaustykite labai plonais griežinėliais. Šias daržoves sudėkite į keptuvę-grilį (žinoma, kepti tikrame grilyje ant žarijų būtų tiesiog idealu). Daržoves gerai apkepkite iš abiejų pusių (po 3-4min.), padruskinkite. Kol kepa daržovės, lėkštėse išdėliokite salotų lapus, plonomis išilginėmis juostelėmis pjaustytas morkas ir reikelėmis pjaustytą mozzarella sūrį, padruskinkite, papipirinkite. Iškepusias daržoves dėkite į paruoštas lėkštes, gausiai apšlakstykite alyvų aliejumi, apibarstykite džiovintais raudonėliais ir greitai patiekite. Salotos yra itin skanios dar šiltos. Bet labai skanios ir atvėsusios :). Skanaus!
Receptas iš knygos "365 idee in cucina".
Grįžti į pradinį puslapį

January 26, 2010

Egzotiškos salotos su pankoliais ir apelsinais

Šiandien pristatau vieną egzotišką receptą su pankoliais. Tiesą pasakius Lietuvoje šios daržovės net nežinojau, čia gal skaitytojai man galėtų pakomentuoti, ar jų dabar galima įsigyti ir Lietuvoje? Galiu pasakyti, kad Italijoje pankolius naudoja visi, jie tokie populiarūs kaip maždaug agurkai Lietuvoje. Kaskart matau močiutes su pilnais maišeliais šių daržovių... Ar žinojote, kad agurkai Italijoje nėra labai naudojama daržovė? Jų galima rasti parduotuvėse, tačiau žmonės juos nelabai naudoja. Kartais įdomu lyginti šiuos šalių skirtumus... Pavyzdžiui, aš be galo džiaugiuosi atradusi Itališką vytintą kumpį, tačiau kartais pasiilgstu gero dūmu kvepiančio lietuviško šiltai rūkyto kumpio su lašinukais. Labai džiaugiuosi atradusi avinžirnius, tačiau niekur negaliu rasti paprasčiausių saulėgrąžų, ar grikių kruopų... Tokie tie atradimai ir praradimai, džiaugmai ir vargai, kaip ir visas mūsų gyvenimas. Grįžtant prie pankolių, tai yra anyžinio skonio salotinė daržovė, reikia paragauti, čia žodžiais nenupasakosiu :), tačiau gali labai patikti, arba ne :D... Mano vyras juos labai mėgsta, aš tikrai dėl jų neaukočiau agurkų :D. Pasakysiu tik tiek, kad jei kada jums į rankas paklius ši daržovė, Italijoje ją dažniausiai siūloma maišyti su citrusiniais vaisiais ir alyvuogėmis. Štai žemiau vienas tokių receptukų...
Porcijos: 2
Kalorijos: apie 205 kcal/porc.
Trukmė: apie 10 min.
Reikės:

1 vid. dydžio (apie 200g) šviežių pankolių,
2 vid. dydžio apelsinų,
1/2 vnt. raudono svogūno,
30g juodųjų alyvuogių be kauliukų,
2 v.š. tyro alyvų aliejaus,
1 v.š. balzaminio acto,
juodųjų pipirų,
druskos.
Paruošimas: Pankolį supjaustykite griežinėliais, pašalinkite centrinę sukietėjusią dalį. Apelsiną nulupkite ir nuo kiekvienos skiltelės pašalinkite baltąją plėvelę (jei nesiseka pašalinti rankomis, tiesiog apipjaustykite peiliu, video kaip tai lengviau padaryti). Svogūną supjaustykite griežinėliais. Pankolį, apelsinus, svogūną, alyvuoges sudėkite į salotinę. Apšlakstykite alyvų aliejumi ir actu, padruskinkite, papipirinkite ir gerai sumaišykite. Skanaus!
Receptas iš mūsų virtuvės.
Grįžti į pradinį puslapį

Šiltos vištienos salotos su medaus ir garstyčių padažu

Kai norisi kažko rimto bet lengvo siūlau pasigaminti šias salotas. Šių salotų ypatingumas yra tas, kad vištiena yra marinuojama medaus ir grastyčių padaže ir dėl to kepdama įgauna traškią nuostabios aukso spalvos plutelę.
Porcijos: 2
Kalorijos: apie 245 kcal/porc.
Trukmė: apie 15 min., jei turite laiko prieš gamyba patariu pamarinuoti vištieną apie 2val., bus dar skaniau!
Reikės:
200g vištienos krūtinėlės,
1 vnt. nedidelės lapinės salotos,
1/4 geltonos paprikos (aš geltonos šiuo metu neturėjau, tai dėjau raudoną (shy)),
1/2 vnt. raudono svogūno,
2 v.š. skrudintų sezamo sėklų,
2 a.š. medaus,
2 a.š. garstyčių (nesiūlyčiau naudoti ugninių garstyčių :D),
1 v.š. citrinos sulčių,
juodųjų pipirų,
druskos.
Paruošimas: 1 a.š. medaus sumaišykite su 1 a.š. garstyčių, šiuo mišinių aptepkite vištienos krūtinėlę ir dėkite į keptuvę-grilį, gerai apkepkite iš abiejų pusių, (apie 10min.) padruskinkite, papipirinkite. Vieną kartą prieš kepimą aš vištieną pamarinavau šiame medaus-garstyčių padaže apie 2 val., skonis buvo dar geresnis. Jiegu turite laiko, patariu šiek tiek pamarinuoti prieš kepant! Kol vištiena kepa, rankomis suplėšykite salotos lapus, šiaudeliais supjaustykite papriką ir svogūną, juos sudėkite į salotinę (ar tiesiai į lėkštes), apibarstykite sezamo sėklomis, padruskinkite. Paruoškite padažą. Likusį 1 a.š. medaus, sumaišykite su 1 a.š. garstyčių ir citrinos sultimis. Ką tik iškepusią vištieną supjaustykite kubeliais, sudėkite į salotas ir apipilkite padažu. Skubiai patiekite, kol vištiena dar šilta. Skanaus!
Receptas iš mūsų virtuvės.
Grįžti į pradinį puslapį

Melionų kremas

Porcijos: 5 stiklinės, vienoje maždaug 150ml kremo
Kalorijos: 140 kcal/stikl. su gyvulinės kilmės 30% riebumo grietinėle; 120 kcal/stikl. su sojos greitinėle
Trukmė: apie 20 min. gaminti, mažiausiai 6 val. šaldyti
Reikės:
1/2 vnt. didelio geltono meliono (maždaug 400g be odelės),
50g rudojo cukraus,
1/2 citrinos sulčių,
1 v.š. su kaupu želatinos,
150ml grietinėlės (pakeičiant sojos greitinėle galima gauti puikų veganišką desertą),
miško uogų papuošimui.
Paruošimas: Želatiną užpilkite vandeniu, kad išbrinktų. Melioną perpjaukite pusiau, šaukštu pašalinkite sėklas, nulupkite ir supjaustykite smulkiais kubeliais. Į puodą sudėkite meliono kubelius, cukrų ir citrinos sultis. Virkite, kol melionas visiškai suirs (maždaug 15-20min.). Nuo želatinos pašalinkite vandens perteklių (jei yra), ją sudėkite į dar karštą (bet jau nuimtą nuo ugnies) melionų uogienę, pamaišykite kol ištirps. Grietinėlę suplakite iki standumo, ją sudėkite į pravėsusią melionų uogienę ir lengvai, bet gerai sumaišykite. Supilstykite į desertines stiklines ir padėkite į šaldytuvą bent jau 6val., kad atvėstų ir sustingtų. Kremas turi būti nekietas ir labai purus. Atvėsusį puoškite miško uogomis. Skanaus!
Recepto originalas siūlė melionų kremą patiekti kivio puselėse. Aš išbandžiau, rezultatas buvo labai gražus pasižiūrėti, tačiau tikrai nerekomenduoju jo pakartoti. Kivio puselėse telpa labai nedaug kremo, kuris suminštėja nuo kivio sulčių, todėl kraštuose nesustingsta, o recepto sudėtyje nėra kivio minkštimo, todėl taip švaistyti kivio vaisius irgi būtų negražu.
Receptas iš knygos "365 idee in cucina".
Grįžti į pradinį puslapį

Netikra lazanija su špinatais ir pomidorais

Raudona, balta ir žalia yra puikus derinys. Iš šio derinio galima sudėti net Italijos vėliavą :), todėl juos ir pavadinome netikra lazanija, nes ji (makaronų užkepėlė) yra labai itališkas patiekalas. Kodėl netikra? Nes iš tikrųjų tai sumuštinis :). Kodėl iš viso lazanija? Nes šis sumuštinis yra pagamintas pagal panašią sluoksniavimo technologiją, dedant skirtingus sluosnius vienas ant kito. Vėlgi neįprasti sumuštinukai, bet labai skanūs, ypač kol dar šilti.
Porcijos: 4
Kalorijos: 140 kcal/porc.
Trukmė: 15-20 min.
Reikės:
kelių riekelių forminės duonos,
90g špinatų,
75g ricotta sūrio (galite pakeisti liesa varške),
1 v.š. tyro alyvų aliejaus,
2 didelių pomidorų,
šiek tiek malto muskato riešuto,
1/2 a.š. džiovintų raudonėlių,
juodųjų pipirų,
druskos.
Paruošimas: Orkaitę įkaitinkite iki 200C temp. Špinatus sudėkite į pasūdytą verdantį vandenį, pavirkite apie 3-5min., nusunkite, sudėkite į elektrinį maisto smulkintuvą (mikserį). Kartu sudėkite ricotta, aliejų, žiupsnelį malto muskato riešuto, juoduosius pipirus ir druską. Gerai susmulkinkite, kol gausis vientisas kremas. Storą sluoksnį špinatų kremo tepkite ant duonos, ant viršaus dėkite kitą sluoksnį duonos ir lengvai paspauskite. Pomidorus supjaustykite plonomis reikelėmis, jomis storai apklokite sumuštinio viršų, apibarstykite druska ir raudonėliais. Taip paruoštus sumuštinius supjaustykite norimo dydžio kvadratėliais ir pašaukite į orkaitę vos 5min, kad lengvai sušiltų. Skubiai patiekite! Skanaus!
Receptas iš knygos "365 idee in cucina".
Grįžti į pradinį puslapį

January 25, 2010

Citrininis sūrio pyragas

Jau seniai pažadėjau pristatyti šio pyrago receptą, bet vis negalėjau, nes tai šis tai tas nepavykdavo. Šį kartą puikiausiai pavyko, buvo tikrai dangiško skonio, bet kadangi mes skaičiuojame kalorijas, tai dažnai jo tikrai negaminsime :D, bet kas mėgsta sūrio pyragus, tai šis receptas tikrai vertas dėmesio.
Porcijos: 8
Kalorijos: 445 kcal/porc.
Trukmė: 10 min. gaminti, 50-60min. kepti, apie 8-10val. šaldyti
Reikės:
250g ricotta sūrio,
200g philadelphia light sūrio,
250g mascarpone sūrio,
160g cukraus,
3 kiaušiniai,
60ml citrinų likerio (aš naudojau Limoncello),
200g trapių neriebių sausainių (patariu naudoti patinkančio skonio Selga sausainius),
keli šaukštai pieno.
Maždaug 17-20cm skersmens išardomos formos (atminkite kuo platesnė forma, tuo žemesnis bus pyrago sūrio sluoksnis).
Paruošimas: Paruoškime pyrago pagrindą. Sausainius sugrūskite ir sumaišykite su keliais šaukštais pieno (skirtingiems sausainiams reikia skirtingo kiekio pieno), kol gausite maždaug plastilino konsistencijos masę, ją gerai sumaišykite, pertrinkite šaukštu, kad neliktų sausainių gabaliukų. Kepimo popieriumi išklokite formos dugną ir jį padenkite maždaug 0,5cm storio sausanių mase, ir pirštais (ar šaukštu) lygiai paskirstykite. Žinau, kad visuose sūrio tortų receptuose, sausainius pataria maišyti su sviestu, bet aš tikslingai jo atsisakau, nes noriu gauti lengvesnį tortą, jeigu jums ši technologija nepriimtina, tada pieną keiskite sviestu, kaip siūlo recepto originalai.
Paruoškite kremą. Visus sūrius, cukrų, kiaušinius, likerį gerai suplakite (geriau elektriniu plaktuvu), supilkite ant anksčiau paruošto pyrago pagrindo ir pašaukite į 180C temp. orkaitę 50-60min. Iškepusį padėkite į šaldytuvą, kad sustingtų (geriausia per naktį). Puoškite šviežiais vaisiais, citrinos žievele, ar citrinos griežinėliais. Skanaus!
Receptas iš knygos "I Dolci".
Grįžti į pradinį puslapį

Šilta užkandėlė su keptomis daržovėmis, mozzarella ir baguette

Kai apniukęs dangus ir stingdantis šaltis nežada nieko gero, nešina pilnu krepšiu daržovių ir keliais ilgaisiais batonais (baguette) parskuodžiau namo. O kai po ilgo ir tingaus savaitgalio gaminti kažko rimto vis dar nesinori, kas gali būti geriau už greitai paruošiamą, margą (kaip pavasarinių gėlių puokštė), šiltą užkandėlę su keptomis daržovėmis, mozzarella sūriu ir baguette duona. Puikiai tiks ne tik tingioms žiemos popietėms, bet ir puikaus vakarėlio/vakarienės pradžiai.
Porcijos: 4
Kalorijos: 325 kcal/porc.
Trukmė: apie 30 min.
Reikės:
1 vnt. baguette duonos (ilgojo batono),
100g mozzarella sūrio,
1/2 vnt. vid. dydžio svogūno,
1 skilt. česnako,
2 v.š. alyvų aliejaus,
1 nedidelio trikampio griežinėlio (apie 120g) moliūgo,
2 mažų bulvių,
1 saliero lapkočio,
1/2 baklažano,
5vnt. vynuoginių pomidorų,
1/2 a.š. džiovintų raudonėlių,
juodųjų pipirų,
druskos.
Paruošimas: Orkaitę įkaitinkite iki 200C temp. Keptuvėje įkaitinkite aliejų, sudėkite smulkiai pjaustytą svogūną ir česnaką, bei kubeliais pjaustytą moliūgą, bulves ir salierą, pakepkite apie 8-10min., kol bulvės ir moliūgai suminkštės. Sudėkite kubeliais pjaustytą baklažaną ir į 4-8 dalis perpjautus vynuoginius pomidorus, suberkite raudonėlius, padruskinkite, papipirinkite ir dar pakepkite 5min..
Baguette supjaustykite maždaug 1cm storio riekelėmis, jas sudėkite į kepimo popieriumi išklotą skardą. Ant kiekvienos baguette riekelės uždėkite po ploną riekelę (ar pusę riekelės) mozzarella sūrio. Ant taip paruoštos duonos dėkite keptas daržoves (su kaupu) ir kepkite orkaitėje 5min., kol sūris išsilydys. Skubiai patiekite. Skanaus!
Receptas iš knygos "365 idee in cucina".
Grįžti į pradinį puslapį

Sumuštinukai su žirnelių kremu, kumpiu ir parmezanu

Sumuštiniai mūsų namuose yra labai labai retas svečias. Jei jau darom sumuštinius, tai dažniausiai būna veganiška bruschetta. Bet kadangi vakar, taip norėjome užkandžių dienos, o ir dienoraščio skaitytojai gan gausiai balsuoja už užkandžių receptukus, tai nusprendėme nesnausti... Šis sumuštinukų receptas yra labai gurmaniškas jei naudosite vytintą kumpį ir parmezano sūrį ir labai kasdieniškas jei vytintą kumpį pakeisite jums patinkančiu rūkytu kumpiu, o parmezano sūrį, kitu fermentiniu sūriu. Rinkitės pagal galimybes, skonį ir progą. Skanaus!

Porcijos: 4 (apie 3-4 (5cm skersmens) sumuštinukai/porc.)
Kalorijos: apie 115 kcal/porc.
Trukmė: apie 20 min.
Reikės:
kelių riekelių forminės duonos,
100g šaldytų žirnelių,
1/2 vnt. vid dydžio svogūno,
1 v.š. tyro alyvų aliejaus,
15g plonai pjaustyto parmezano (galima keisti kitu fermentiniu sūriu),
20g plonai pjaustyto vytinto kumpio (galima keisti rūkytu kumpiu),
juodųjų pipirų,
druskos.
Paruošimas: Keptuvėje įkaitinkite aliejų ir jame pakepkite smulkiai pjaustytą svogūną, kol jis suminkštės, suberkite žirnelius, įpilkite kelis šaukštus vandens ir uždengę patroškinkite apie 15min., padruskinkite, papipirinkite. Iš duonos išpjaukite skridinėlius (stikline, ar specialia formele), juos trumpai iš abiejų pusių (be riebalų) pakepkite keptuvėje-grilyje, kol paviršius gražiai pagels. Troškintus žirnelius su svogūnu (ši masė neturi būti išsausėjusi, geriau skystesnė) sudėkite į elektrinį maisto smulkintuvą, smulkinkite, kol gausite vientisą kremą. Ant apkeptos duonos dėkite maždaug 1 a.š. žirnelių kremo, mažą susuktą gabalėlį kumpio ir mažą riekelę sūrio. Skubiai patiekite. Skanaus!
Receptas iš knygos "365 idee in cucina".
Grįžti į pradinį puslapį

Minkšti sumuštinukai su bulvių ir paprikų kremu

Vakar norėjome susiorganizuoti sau puikią tinginiukų dieną namuose, su daugybe filmų ir daugybe mažų užkandžių (be pagrindinių patiekalų). Diena puikiai pavyko :), valgėme kas valandą, puikiai pailsėjome ir atsipalaidavome... kai pagalvoji, kartais taip gera tiesiog tingėti ir mėgautis ramiu ir lėtu sekmadieniu :D...
O žemiau esantį receptuką net labai rekomenduoju!!!
Porcijos: 2 (apie 3-4 (6cm skersmens) sumuštinukai/porc.)
Kalorijos: apie 265 kcal/porc.
Trukmė: apie 1 val.
Reikės:
kelių riekelių forminės duonos,
1 vidutinio dydžio bulvės,
1/4 vnt. raudonos paprikos,
1 v.š. tyro alyvų aliejaus,
2 v.š. tepamo sūrio (aš naudojau Philadelphia Light),
juodųjų pipirų,
druskos.
Paruošimas: Bulvę išvirkite su lupena (verda apie 45 min.), atvėsusią nulupkite. Papriką pakepkite 200C temp. orkaitėje 15min., po to ją dar karštą įdėkite į celofaninį maišelį, ar į plastikinį indelį, kol atvės. Taip "suprakaitavusios" paprikos odelė atšoka ir ją lengva pašalinti rankomis, taigi nulupkite paprikos odelę (jei žinote kitą greitesnį būdą, naudokitės juo, esmė yra pašalinti odelę nuo paprikos :). Bulvę, papriką, aliejų, žiupsnelį druskos ir pipirų sudėkite į elektrinį maisto smulkintuvą (mikserį) ir smulkinkite kol gausis vientisas kremas. Kremą išimkite iš smulkintuvo, atvėsinkite ir sumaišykite su tepamu sūriu. Iš duonos išpjaukite skrituliukus (stikline, ar specialia formele), ant vienos riekelės užtepkite storą sluoksnį paruošto kremo ir uždenkite kitu skrituliuku. Puoškite kontrastingos spalvos daržovėmis. Skanaus!
Receptas iš knygos "365 idee in cucina".
Grįžti į pradinį puslapį

January 23, 2010

Drėgnas ricotta pyragėlis su granatų glaistu

Labai norėjau pasigaminti ką nors iš granato vaisiaus, nes jų privežė labai daug į mūsų mėgstamą prekybos centrą, be to prisiklausiau, kad jame "slepiasi" labai gausus vitaminų ir mineralų kiekis (vitaminas C, vitaminas B6, vitaminas B5, kalcis, geležis, folio rūgštis, tiaminas). Bet niekada nežinojau ką iš jo tokio apčiuopiamo galima pasigaminti, nes jame yra tiek daug sėklyčių, kurias valgyti vienas man nepatinka. Šis receptas buvo puikus atradimas. Migdolinio skonio drėgnas pagrindas, lengvu vanilės aromatu kvepiantis lengvas ricotta kremas ir rūgštus granatų glaistas sukuria idealią skonio harmoniją.
Porcijos: 2 porc.
Kalorijos: 535 kcal/porc. (naudojau sausainius 428kcal/100g)
Trukmė: apie 20 min. paruošimas, mažiausiai 2 val. šaldymas
Pyragėlio pagrindui reikės:

apie 80g migdolinių sausainių (siūlyčiau marcipaninius/migdolinius "Selga" sausainius),
keli šaukštai pieno.
Ricotta kremui reikės:
125 ml ricotta sūrio,
125 ml plaktos grietinėlės,
2 v.š. cukraus,
1/4 vanilės ankšties,
1 a.š. želatinos.
Granatų glaistui reikės:
4 v.š. granatų sulčių arba 1/4 vnt. granato vaisiaus joms pasigaminti (galima keisti spanguolių sultimis),
1 v.š. cukraus,
1/2 v.š. krakmolo,
1/2 v.š. citrinos sulčių.
2 vnt. metalinių ar keraminių formelių (aš naudojau dvi metalines 85mm skersmens ir 30mm gylio formeles)
Paruošimas:
Paruoškime pyragėlio pagrindą. Sausainius sugrūskite ir sumaišykite su keliais šaukštais pieno (skirtingiems sausainiams reikia skirtingo kiekio pieno), kol gausite maždaug plastilino konsistencijos masę, ją gerai sumaišykite, pertrinkite šaukštu, kad neliktų sausainių gabaliukų. Drėgnu kepimo popieriumi, ar kulinarine plėvele išklokite formeles, abiejų formelių dugną padenkite maždaug 0,5cm storio sausanių mase, ir pirštais (ar šaukštu) lygiai paskirstykite. Paruoškite ricotta kremą. Želatiną užmerkite nedideliame kiekyje vandens kad išbrinktų. Grietinėlę išplakite iki standumo, ją sumaišykite su ricotta sūriu, cukrumi ir išskustomis vanilės ankšties sėklomis ir gerai suplakite iki labai purios konsistencijos. Nuo išbrinkusios želatinos pašalinkite vandens perteklių (jei yra), želatiną ištirpinkite ant lengvos ugnies, ar virš verdančio vandens vonelės (užvirinti nereikia), supilkite į ricotta kremą ir gerai išmaišykite. Taip paruoštą kremą padalinkite į dvi dalis (po lygiai į kiekvieną formelę ant ankščiau paruošto sausainių pagrindo), gražiai išlyginkite paviršių ir padėkite į šaldytuvą (geriausia per naktį) sustingti.
Paruoškite granatų glaistą. Jį ruoškite kai pyragėlis jau bus sustingęs. Kadangi granatų sulčių reikia nedaug, jas lengva pasigaminti, šviežius granatų grūdelius šaukštu pertrinant per sietelį. Kai jau turite granatų sultis, jas sumaišykite su cukrumi, krakmolu ir citrinos sultimis. Šį mišinį kaitinkite ant mažos ugnies kol gausis klampus ir skaidrus glajus, jį nuimkite nuo ugnies ir šiek tiek atvėsinkite. Sustingusius pyragėlius išimkite iš formelių ir dar šiltu glajumi gražiai aptepkite jų viršų. Galite puošti granatų grūdeliais ar mėtų lapeliais. Skanaus!

Norint galima pasidaryti vieną didelį pyragą...
Reikia:
500g ricotta,
200g grietinėlės,
6 v.š. cukraus,
1 vanilės ankšties
apie 2 v.š. želatinos
ir dvigubo kiekio glaisto ingredientų
Šiam reikalui reikės maždaug 20 cm skersmens išardomos kepimo skardos.

Recepto idėja iš Una Finestra di Fronte.
Grįžti į pradinį puslapį

January 21, 2010

Keptas neplaktas kiaušinis su daržovėmis

Dar viena idėja kaip iškepti neįprastą kiaušinienę... Ypač siūlau mėgstantiems skystą kiaušinio trynį (bet ne tik)!
Porcijos: 2
Kalorijos: apie 310 kcal/porc.
Trukmė: apie 30min.
Reikės:
1/2 vnt. (apie 60g) didelio svogūno,
1 nedidelė skilt. česnako,
3 v.š. alyvų aliejaus,
1/2 vnt. (apie 150g) didelio baklažano,
2 vnt. (apie 300g) didelių gerai sunokusių pomidorų,
2 v.š. sauso balto vyno,
1 v.š. pomidorų pastos,
2 kiaušinių,
1 v.š. šviežių kapotų petražolių,
juodųjų pipirų,
druskos.

Kepimui ir patiekimui reikės 2 keraminių maždaug 250 ml talpos indelių (atsparių karščiui).
Paruošimas: Svogūną ir česnaką smulkiai supjaustykite. Pomidorus nuplikykite, nulupkite odeles ir supjaustykite kubeliais. Baklažaną supjaustykite kubeliais. Keptuvėje įkaitinkite aliejų, jame ant mažos ugnies apkepkite svogūną, česnaką ir baklažaną (apie 5min.), sudėkite pomidorus, pomidorų pastą ir vyną, padruskinkite, papipirinkite ir dar pakepkite apie 10min. Šią masę padalinkite į dvi lygias dalis ir sukrėskite į keraminius indelius. Kepkite 190C temp. orkaitėje 10min.. Trumpam išimkite iš orkaitės, daržovių centre šauštu padarykite duobutes, į duobutes imuškite po vieną neįšleistą kiaušinį, padruskinkite, papipirinkite, apibarstykite petražolėmis ir vėl pašaukite į orkaitę. Patartina kepti 8 min. jie mėgstate skystą kiaušinio trynį ir 15min. jei mėgstate kietą. Patiekite iš karto tuose pačiuose indeliuose kuriuose jie kepė ir informuokite valgančiuosius, kad indelis karštas ;). Skanaus!
Receptas iš knygos "Cucina Mediterranea".
Grįžti į pradinį puslapį

Vyšniniai krepšeliai

Dar kartą patobulinau vyšninių krepšelių receptą. Kepiau begalę kartų, bet vis neatrasdavau to VAU jausmo. Vyras sakydavo, kad labai skanu, mane įtikino JAU publikuoti receptą, tačiau man tas "kažko dar trūksta" gulėjo kaip akmuo ant sąžinės, atsiprašau visų kas bandę pagalvojo lygiai kaip aš anksčiau. Kadangi vakar norėjau kažko labai saldaus ir skanaus, nusprendžiau dar kartą paeksperimentuoti. Porciją sumažinau per pusę (tikiu, kad 70vnt. nieks nenorėjo kepti per vieną kartą), kepiau didesnėse formelėse (reikia daug mažiau vyšnių), visiškai atsisakiau sviesto (bus dar lengvesni), paprastus miltus pakeičiau migdolų miltais ir pagaliau suvalgius vieną pasakiau VAU!!! PAGALIAU!!! Dabar tikrai siūlau pabandyti!

Vysniai krepseliai

Porcijos: 15-20 vnt., man gavosi 16vnt vieno kąsnio krepšelių (1 krepšelio dugno skersmuo -50mm, 1 svoris apie 25g)
Kalorijos: 60-80 kcal/krepšelį
Trukmė: 10 minutes gaminti, 25minutes kepti
Reikės:

120ml nenugriebto pieno,
120ml grietinėlės,
1 kiaušinio,
1 kiaušinio trynio,
50g rudojo cukraus,
1 šaukštų vanilinio cukraus,
40g migdolų miltų,
žiupsnelio druskos,
15-20 konservuotų arba šviežių (saldžių) vyšnių/trešnių (jei rankatės konservuotas, gražiau su koteliais, pvz. skirtos kokteiliams),
Papuošimui:
2 šaukštų cukraus pudros,
kelių šviežių mėtų lapelių.
Virtuviniai įrankiai: popierinės kepimo formelės, metalinė keksiukų forma.


Orkaitę įkaitinkite iki 190°C temperatūros (labai svarbu neviršyti šios ribos, nes kitaip popierinės formelės gali apdegti).
Kiaušinius ir kiaušinio trynį išplakite su ruduoju ir vaniliniu cukrumi, supilkite pieną, grietinėlę, įberkite žiupsnelį druskos. Maišydami dėkite migdolų miltus ir plakite iki vientisos masės. Masė turi būti labai skysta.
Formeles sudėkite į metalinę keksiukų formą (vienos formelės dugno skersmuo 5cm). Samteliu pilkite ir kartas nuo karto pamaišykite, nes kitaip visi migdolų miltai nusėstų ant dugno ir masė paskutiniams krepšeliams būtų daug tirštesnė. Pripildykite ne daugiau kaip 2/3 formelės tūrio, į kiekvienos formelės vidurį įdėkite po vieną vyšnią ir pašaukite į orkaitę 25min. Atvėsinkite, apibarstykite cukraus pudra ir patiekite. Galite papuošti šviežių mėtų lapeliais.
Skanaus!

Vyšniniai krepšeliai
.................ENG................
Mini cherry clafoutis

Servings: 15-20 pieces. The bottom diameter of the paper cases I used was 5 cm. The average weight of one clafoutis - 25 g.
Calories: 60-80 kcal / piece
Duration: 10 minutes to prepare, 25 minutes to bake
Ingredients:
120 ml of whole milk
120 ml of cream
1 egg
1 egg yolk
50 g of brown sugar
1 teaspoon of vanilla extract
40 g of almond flour
a pinch salt
15-20 of canned or fresh cherries (better with the stems, for example, used for cocktails, in the case of canned ones)
For the decoration:
2 tablespoons of icing sugar
a few fresh mint leaves (optional)
Kitchen tools: paper cases, metal muffin tin.


Preheat the oven to 190 ° C (very important not to exceed this limit, in the other case the paper cases could scorch).
Beat the eggs and egg yolk together with the brown sugar, add the vanilla extract, pour the milk, cream and add a pinch of the salt. Add the almond flour, stir until smooth. The batter must be very liquid.
Place the paper cases into a metal muffin tin. Spoon the batter into the cases, mix time from time, because otherwise all the almond flour will settle on the bottom. Fill no more than 2 / 3 of one paper case, place one cherry in the middle and bake for 25 minutes. Cool the clafoutis, sprinkle with some icing sugar and serve. You can decorate with some fresh mint leaves. Bon appetite!
.........................................Vysniniai krepseliai1
................ITA................

Mini clafoutis di ciliegie

Porzioni: 15-20 pezzi. Il diametro inferiore dei pirottini di carta che ho usato è di 5 cm. Il peso medio di un clafoutis è di 25 g.Calorie: 60-80 kcal / pezzoDurata: 10 minuti per la preparazione, 25 minuti per la cotturaIngredienti:
120 ml di latte intero
120 ml di panna
1 uovo
1 tuorlo d'uovo
50 g di zucchero di canna
1 cucchiaino di estratto di vaniglia
40 g di farina di mandorle
un pizzico di sale
15-20 di ciliegie in barattolo o fresche (per quelle in barattolo, si raccomandano quelle con gli steli, usate per i cocktail)
Per la decorazione:
2 cucchiai di zucchero a velo
alcune foglie di menta fresca (opzionale)
Utensili da cucina: pirottini di carta, teglia per muffin.
Preriscaldate il forno a 190 ° C (è molto importante non superare tale limite, altrimenti la carta dei pirottini potrebbe bruciare).
Sbattete l’uovo e il tuorlo aggiuntivo con lo zucchero di canna, aggiungete la vaniglia, versate il latte, la panna e aggiungete un pizzico di sale. Aggiungete la farina di mandorle, mescolate fino ad ottenere un impasto liscio. L’impasto deve essere molto liquido.
Collocate i pirottini di carta nella teglia per muffin. Versate una cucchiaiata di impasto in ogni pirottino ed ogni tanto mescolate bene altrimenti tutta la farina di mandorle si depositerà sul fondo. Non riempite i pirottini oltre i 2/3, mettete una ciliegia a metà altezza e cuocete per 25 minuti. Raffreddate i clafoutis, spolverate con zucchero a velo e servite. Potete decorare con qualche foglia di menta fresca. Buon appetito!

........................................
Recepto idėja iš knygos "I Dolci" (italų kalba)/Recipe fromthe book "I Dolci" (in Italian)/Ricetta dal libro "I Dolci" (103 pag.).

January 20, 2010

Daugiaryžis su žirneliais ir kumpiu

Visi nuo vaikystės girdime, kaip sveika valgyti daržoves ir vaisius, bet ar žinojote, kad reikia stengtis valgyti ir kuo daugiau skirtingų spalvų daržovių? Nes skirtingos ryškios daržovių ir vaisių spalvos slepia natūraliai atsirandančius fitochemikalus, kurie yra puikūs antioksidantai ir kojova su laisvaisiais radikalais, o skirtingi pigmentai suteikia skirtingą naudą sveikatai. Plačiau apie skirtingų spalvų daržovių ir vaisių naudą žiūrėkite straipsnį "Nuo vaisių ir daržovių spalvos priklauso jūsų savijauta". Todėl jei vakar gaminau laaabai raudoną patiekalą, šiandien siūlau laaabai žalią;). Skanaus!
Porcijos: 2
Kalorijos: apie 420 kcal/porc. (be sūrio)
Trukmė: apie 30 min.
Reikės:
100g šviežių arba šaldytų žirnelių,
2 v.š. smulkiai pjaustyto šaltai rūkyto kumpio su lašinukais,
125g baltų ryžių,
1/2 vid. dydžio svogūno,
1 v.š. sviesto,
apie 600ml daržovių sultinio,
1 v.š. smulkintų šviežių petražolių,
juodųjų pipirų,
druskos.

Paruošimas: Keptuvėje išlydykite sviestą, jame apkepkite smulkiai pjaustytą svogūną ir kumpį apie 5 min. Sudėkite žirnelius ir sausus nevirtus ryžius ir pakepinkite dar apie 5min., papipirinkite. Nuolat maišydami pradėkite pilti sultinį (po maždaug 100ml kaskart), ryžiai gan greitai sugerią skystį, todėl kai jie pradeda sausėti, vėl pilkite sultinio, pamaišykite ir tai kartokite, kol ryžiai visiškai išverda ir tampa labai minkšti (viso virti apie 20min.). Nuėmus nuo ugnies apibarstykite petražolėmis, gerai išmaišykite. Patiekite apibarstydami tarkuotu lydytu sūriu (jei jį mėgstate). Skanaus!
Receptas iš knygos "365 idee in cucina".
Grįžti į pradinį puslapį

January 19, 2010

Ryžių pudingas su mangais ir kokoso pienu

Kartą pamėginęs negali sustot... Aš taip galėčiau apibūdinti savo potraukį kokoso pienui... Tiesą pasakius jį išbandžiau visai neseniai, gamindama braškinį clafoutis, bet taip pamėgau, kad nuo šiol būtinai naudosiu ne tik desertuose, bet ir gamindama vištieną, tailandietiškus, ar kitus egzotiškus patiekalus. O šią savaitę vykstanti Tailando virtuvės savaitė man priminė apie vieną receptuką, kuris nepublikuotas buvo pasislėpęs giliame mano kompiuterio kamputyje. Todėl dabar nekantraudama jį pristatau visiems! Man šis receptas asocijuojasi ne su kuo kitu, kaip su baltu kamuoliniu debesėliu. Vaikystėje taip mėgdavau atsigulti ant džiūstančių lentų krūvos, veidu į debesis, ir juos stebėti... ir ko aš tik ten nepamatydavau: milžiniškų nykštukų :D, dramblių, rojaus paukščių, zuikių... pastebėjusi kažką neįprasto lėkdavau tekina pas mamą, paimdavau jos ranką ir rodydavau pirštu į dangų... ji dažnai matydavo ką ir aš :)... būdavau tokia patenkinta :)... Net ir dabar aš dar mėgstu stebėti debesis, tai labai ramina :).
Porcijos: 4-6 stiklinės
Kalorijos: 255 kcal/stikl. (kai padalinama į 6 porc.), 385 kcal/stikl. (kai padalinama į 4 porc.)
Trukmė: apie 20 min.
Reikės:
200g baltų ryžių (geriau trumpų, apvalios formos),
1 stikl. kokoso pieno,
6 v.š baltojo cukraus,
1 mango vaisiaus,
1/2 ankšties vanilės,
1/2 v.š. apelsinų žiedų vandens (nebūtinai),
trupučio druskos.

Paruošimas: Pasūdytame vandenyje išvirkite ryžius, juos nusunkite, į juos įberkite 3 v.š. cukraus, supilkite kokoso pieną, sudėkite išskustas vanilės ankšties sėklas ir gerai sumaišę palikite, kad aromatai susimaišytų. Tuo tarpu mangą nulupkite, smulkiai supjaustykite ir sumaišę su likusiais 3 v.š. cukraus ir keliais šaukštais vandens pavirkite ant mažos ugnies apie 15-20 min., kol mangas taps skaidrus (jei vaisius sunokęs reikia virti trumpiau). Jei mangai virdami džiūsta, įpilkite dar kelis šaukštus vandens. Išvirusią uogienę susmulkinkite maisto smulkintuvu, kad neliktų gabaliukų. Ryžius sudėkite į stiklines, jų viršų užklokite keliais šaukštais mangų uogienės sumaišytos su apelsinų žiedų vandeniu. Patiekite kambario temperatūros. Jei norite įvairovės, ryžių viršų galite apibarstyti mėgtamais riešutais, o į ryžius įmaišyti apelsino, ar citrinos žievelės, bet man skaniausias variantas yra tik su vanile ir mangų uogiene :). Skanaus!
Recepto idėja iš A Gluten Free Day.
Grįžti į pradinį puslapį

Kriauklelės su jūrų gėrybėmis

Kadangi blogas apie virtuvę, tai pasipasakosiu, kad vakar žiūrėjau filmą "No Reservations" apie virtuvės šefų gyvenimą, kuriame pagrindinius vaidmenis atlieka Katherine Zeta-Jones ir Aaron Eckhart. Tikrai siūlau pažiūrėti visiems išsiilgusiems romantikos ir tikrų jausmų. Filme perfekcionizmas persipina su paprastumu, skausmas su meile, pavydas su tolerancija... žiūrėdama šį filmą ir juokiausi ir verkiau :D... viva l'amore (vert. tegyvuoja meilė)!!!
Porcijos: 2 didelės
Kalorijos: 470 kcal/porc.
Trukmė: apie 30min.
Reikės:
2 vid. dydžio (apie 250g) pomidorų,
1 skilt. česnako,
1/2 nedilelio svogūno,
1/2 vid. dydžio (apie 400g) saliero šaknies,
2 vnt. saulėje džiovintų pomidorų,
50ml raudono sauso vyno,1 v.š. pomidorų pastos,
100g maišytų šaldytų jūros gėrybių (lukštentų midijų ir krevečių),
150g kriauklelių makaronų,1 v.š. smulkiai pjaustyto šviežio baziliko,
juodųjų pipirų,
druskos.

Paruošimas: Jūros gėrybes atšildykite. Pomidorus nuplikykite ir nulupkite odelę, išvalykite sėklas ir supjautytike kubeliais. Keptuvėje įkaitinkite aliejų, sudėkite smulkiai pjaustytą česnaką, svogūną, salierą, kubeliais pjaustytą papriką ir pakepkite apie 5min.. Sudėkite šviežius ir smulkiai pjaustytus džiovintus pomidorus, pomidorų pastą ir raudoną vyną, padruskinkite, papipirinkite. Keptuvę uždenkite ir kepkite apie 10-15min. ant mažos ugnies, kol daržovės visiškai suminkštės. Tuo tarpu, pasūdytame vandenyje išvirkite makaronus. Į iškepusias daržoves sudėkite jūros gėrybes ir dar patroškinkite apie 5-10 min.. Nuimkite nuo ugnies, į keptuvę sudėkite virtus nusunktus makaronus, baziliką ir gerai sumaišykite. Skanaus!
Recepto idėja iš knygos "Cucina Mediterranea".
Grįžti į pradinį puslapį

Abrikosiniai krepšeliai

Kai desertų knygoje pamačiau šį receptą, norėjau pasigaminti šių gardėsių visų pirma vien dėl jų estetiškos išvaizdos, įvertinkite patys... Antra, žinoma, jie labai skanūs :), tešla primena vaflinę tešlą, akimirsniu sukietėja, sudarydama tokią formą, kokią jūs suformuojate iš dar karštos iškepusios tešlos (žr. tolimesnes nuotraukas). Kaip jau buvau rašiusi veidaknygėje :), pirmą kartą buvo gana sudėtinga pagaminti tuos trapius krepšelius, bet po kelių bandymų išradau gan nesudėtingą technologiją, kurią toliau ir pakomentuosiu.
Porcijos: 25-30 vnt. vieno kąsnio skanėstų
Kalorijos: 65-80 kcal/vnt. (su šviežiais vaisiais 60-72 kcal/vnt.)
Trukmė: apie 30-40 min.
Tešlai reikės:
2 kiaušinių baltymų,
100g cukraus pudros,100g sviesto,
30g maltų ar grūstų pinijų (kedro riešutų),70g miltų.
Įdarui reikės:

apie 400g konservuotų abrikosų (arba apie 12-15vnt. šviežių),
2 v.š. cinamono miltelių,
2 v.š. smulkiai kapotų šviežios mėtos lapelių.
Papuošimui reikės:
2 a.š. saldaus jogurto,
cinamono lazdelių,
šviežios mėtos lapelių.

Paruošimas:
Paruoškite abrikosus. Jei naudojate konservuotus abrikosus, juos išimkite iš sirupo, gerai nuvarvinkite, sumaišykite su cinamono milteliais ir kapotomis mėtomis ir palikite bent 15min. pastovėti. Jeigu naudojate šviežius abrikosus, juos nuplaukite, perpjaukite pusiau, išimkite kauliukus, sumaišykite su cinamono milteliais ir kapotomis mėtomis ir pavirkite garuose (gariniame puode) apie 15min.
Paruoškite tešlą. Kiaušinio baltymus sumaišykite su cukraus pudra ir gerai suplakite elktriniu plaktuvu, supilkite lydytą, bet šiek tiek atvėsintą sviestą, sudėkite maltus arba grūstus riešutus ir miltus ir vėl gerai suplakite. Masę padėkite į šaldytuvą 10min., kad atvėstų.
Plačią skardą išklokite kepimo popieriumi, šaukštu ant popieriaus tepkite atvėsusią tešlos masę, maždaug 5cm skersmens skridinėliais (žr. nuotraukas). Pašaukite į 200C temp. orkaitę vos 5min. Patariu vienu metu nekepti daugiau nei 6 skridinėlių, nes tešlai staigiai stingstant ir staigiai kepant bus sunku visus tinkamai ir greitai suformuoti. Kol skridinėliai kepa, pasiruoškite 6 apverstus mažyčius puodelius (pvz.espresso kavos)/taureles ir rankšluotį, kad nenudegtumėte rankos. Kai skridinėlių kraštai lengvai paruduos, atidarykite orkaitę, bet skardos su skridinėliais iš jos neišimkite. Po vieną (ant virtuvinės mentelės ar peilio) tiesiai iš orkaitės imkite skridinėlius, juos dėkite ant puodelio viršaus, ir greitai visa sauja spauskite žemyn rankšluosčiu apvyniota ranka:), palaikykite apie 10s, kol krepšelis sukietės. Nepergyvenkite jei pirmą kartą jie suskils ar bus negražios formos. Pamatysit, kad praktikuojant gausis vis gražesni ir gražesni ;). Taip iškepus ir suformavus visus krepšelius, į jų vidurį dėkite su prieskoniais pastovėjusias abrikoso puseles ir kiekvieną puoškite lašeliu jogurto, cinamono lazdele ir mėtos lapeliu. Skaniausia valgyti šiek tiek pastovėjusius, kai tešla suminkštėja nuo abrikoso drėgmės. Skanaus!
Receptas iš knygos "I Dolci".
Grįžti į pradinį puslapį

January 18, 2010

Kreminė daržovių sriuba su pievagrybiais

Porcijos: 2 didelės
Kalorijos: 285 kcal/porc.
Trukmė: apie 30 min.
Reikės:
1 v.š. sviesto,
1 vidutinio dydžio svogūno,
1 vidutinio dydžio morkos,
1 nedidelės bulvės,
200g pievagrybių,
1 v.š. miltų,
500ml daržovių sultinio,
100ml grietinėlės,
1/2 a.š. maltų kmynų,1/2 a.š. džiovinto ar šviežio rozmarino,1/2 a.š. džiovintų ar šviežių čiobrelių,
juodųjų pipirų,
druskos.
Paruošimas: Didesniame puode išlydykite sviestą, sudėkite smulkiai pjaustytą svogūną, rupiai tarkuotą morką, visus prieskonius ir kepkite kol daržovės šiek tiek suminkštės. Sudėkite kubeliais pjaustytas bulves, riekelėmis pjaustytus pievagrybius ir uždengę puodą dar pakepkite ant mažos ugnies apie 10min. Sudėkite miltus, gerai sumaišykite, supilkite sultinį, grietinėlę ir virkite ant vidutinio stiprumo ugnies apie 15min. (kol suminkštės bulvės), jei reikia padruskinkite. Aš išvirusią sriubą dar pertryniau maisto smulkintuvu, nes man patinka trintos sriubos, bet galima patiekti ir netrintą, kam kaip skaniau ir patogiau. Patiekite karštą, papuoštą žalumynais. Skanaus!
Receptas iš mūsų virtuvės.
Grįžti į pradinį puslapį

Kavos pudingas

Šiandien pakalbėkime apie kavą...
Turbūt visi žinote, kad Italija ir kava (tiksliau cappuccino) yra du neatsiejami dalykai. Be jos, dienos nepradeda nė vienas "normalaus" italas. Cappuccino kava, prancūziškas ragelis (cornetto/brioche) ir stiklinė apelsinų sulčių yra tradiciniai itališki pusryčiai. Mes dažnai juokiamės, peržiūrinėdami italų atsiliepimus apie užsienio šalių viešbučius (ypač šiaurės Europos), nes dažnas jų priekaištas būna toks, kad padavėjas nesugebėjo padaryti skanios cappuccino kavos, arba, kad nebuvo saldumynų stalo (beveik niekas Italijoje, pusryčių metu, nevalgo sumuštinių su mėsa, kiaušinienės ar dešrelių).

a-cornetto-and-cappuccino
nuotrauka iš
LUIeLEIattraverso.ilcannocchiale.it

Bet panagrinėkime šią temą plačiau, remdamiesi vienu juokingu ir sarkastišku pavyzdžiu...

Amerika.

Į kavinę/barą ateina vienas pilietis, užsisako kavos
: - "Coffee, please".
Į kavinę/barą ateina antras pilietis, užsisako kavos: -
"Coffee, please".
... trečias: - "Coffee, please".
... ketvirtas: - "Coffee, please".
... ir t.t..

Italija.

Į kavinę/barą ateina vienas pilietis, užsisako kavos: - "Un caffè"*.
Į kavinę/barą ateina antras pilietis, užsisako kavos: "Un caffè ristretto"** .
... trečias: -
"Un caffè macchiato caldo con poca schiuma"***.
... ketvirtas: - "Un cappuccino con tanta schiuma senza una spolverata di cacao sopra"**** .
... penktas: - "Caffè lungo" *****.
... šeštas: - "Caffè-latte non freddo"******.
... septintas: -"Caffè con ghiaccio" *******.
Taip būtų galima vardinti be galo... panašiai kiek žmonių, tiek ir pageidavimų.

* vert. ekspreso kavos
**
vert. koncentruotos kavos, aut.past.: dar stipresnė nei ekspreso!!!
*** vert. karštos ekspreso kavos su trupučiu pieno ir nedidele pieno putele
****
vert. kapučino kavos su didele pieno putele be kakavos miltelių ant viršaus
***** vert. "ilgos" kavos, aut.past.: kaip paprastas juodos kavos puodelis Lietuvoje ar Amerikoje
****** vert. nešaltos kavos su pienu
******* vert. kavos su ledukais
Kavos pudingas

Teko ir man tokia "laimė" vieną vasarą padirbėti viešbučio bare Italijoje. Taip supratau daugybę itališkų kavos subtilybių. O šią vasarą, kai kepina apie 40°C karštis, itin pamėgome Cafè Zero ledinę kavą.
O šio pudingo skonis nuostabus ir lengvas, labai panašus į mūsų pamėgtos - ledinės. Kava ne per daug stipri, o plonas grietinėlės sluoksnis tiesiog užburia...
Skanaus visiems kavos mėgėjams!!!


Porcijos:
3 nesklidinos stiklinės
Kalorijos:
345 kcal/stiklinę
Trukmė: 15 minučių gaminti, mažiausiai 2 valandas laikyti šaldytuve, kad sustingtų
Ingredientai:
500 ml nugriebto pieno,
4 kiaušinio tryniai,
60 g cukraus,
30 g kukurūzų krakmolo (galima keisti bulvių krakmolu,
1 šaukštas tirpios kavos,
1 šaukštelis nesaldintų kakavos miltelių,
3 šaukšteliai Baileys arba kavos likerio,
6 šaukštai saldintos plakamosios grietinėlės (galite naudoti iš flakono),
1 šaukštas saldintų kakavos miltelių pudingui apibarstyti.

Didesniame puode užvirinkite 250 ml pieno, jame ištirpinkite kavą.
Kitoje pusėje šalto pieno ištirpinkite krakmolą.
Atskirame inde suplakite kiaušinio trynius sumaišytus su cukrumi ir nesaldintais kakavos milteliais.
Į truputį pravėsusį pieną su kava, supilkite likusį pieną sumaišytą su krakmolu, sudėkite kiaušinių ir cukraus plakinį ir viską gerai sumaišykite.
Vėl dėkite puodą ant mažos ugnies, nuolat maišykite ir virkite apie 10 min.
Karštą masę supilstykite į desertines stiklines. Į kiekvieną stiklinę (ant pudingo viršaus) įpilkite po 1 šaukštelį likerio ir padėkite į šaldytuvą. Laikykite apie 2 valandas, kad sustingtų.
Ant sustingusio pudingo uždėkite 2 šaukštus plaktos grietinėlės, apibarstykite saldintais kakavos milteliais ir patiekite. Skanaus!

.................ENG................
Coffee pudding
Servings: 3 not full glasses
Calories: 345 kcal / 1 glass
Duration: 15 minutes to prepare and at least 2 hours to cool
Ingredients:
500 ml of skimmed milk
4 egg yolks
60 g of sugar
30 g of corn starch
1 tablespoon of instant coffee
1 teaspoon of unsweetened cocoa powder
3 teaspoons of Baileys or coffee liqueur
6 tablespoons of sweetened whipping cream (you can use one already prepared)
1 tablespoon of sweetened cocoa powder (to sprinkle on the top)


Boil 250 ml of the milk in a large pot, dissolve the coffee in it.
Dissolve the starch in the rest amount of the cold milk.
In a separate bowl beat the egg yolks mixed with the sugar and unsweetened cocoa powder.
Cool the boiled milk (the one with coffee), mix with the milk with starch, add the eggs batter and mix well.
Place the pot on a low heat, stir constantly and cook for about 10 more minutes.
Pour the pudding into the dessert glasses. Add 1 teaspoon of the liquor on the top of the pudding and put it in the fridge. Keep about 2 hours till it will get stiff.
Cover with 2 tablespoons of a whipped cream, sprinkle with some sweetened cocoa powder and serve. Bon appetite!
.................ITA.................
Pudding al caffè
Porzioni: 3 bicchieri non pieni
Calorie: 345 kcal / porz.
Durata: 15 minuti per la preparazione e almeno 2 ore per raffreddare
Ingredienti:
500 ml di latte scremato
4 tuorli d'uovo
60 g di zucchero
30 g di amido di mais
1 cucchiaio di caffè istantaneo
1 cucchiaino di cacao in polvere non zuccherato
3 cucchiaini di liquore Baileys o al caffè
6 cucchiai di panna da montare zuccherata (si può usare quella già pronta)
1 cucchiaio di cacao in polvere zuccherato (per la guarnizione superiore)

Fate bollire 250 ml di latte in una casseruola capiente e scioglietevi il caffè istantaneo.
Sciogliete l'amido nel latte rimasto.
In una ciotola a parte battete i tuorli mescolati con lo zucchero e il cacao in polvere non zuccherato.
Raffreddate il latte bollito (quello con il caffè), unite il latte con l'amido, aggiungete l'impasto con le uova e mescolate bene.
Mescolate continuamente a fuoco lento e cuocete per altri 10 minuti circa.
Versate il budino in bicchieri da dessert. Aggiungete 1 cucchiaino di liquore sulla sommità del budino e mettetelo in frigorifero. Tenetelo circa 2 ore a raffreddare fino a che non si irrigidirà.
Coprite con 2 cucchiai di panna montata, cospargete con un pò di cacao in polvere zuccherato e servite. Buon appetito!
........................................
Recepto idėja iš Una finestra di fronte /The idea of the recipe from Una finestra di fronte /L'idea della ricetta da Una finestra di fronte.
Grįžti į pradinį puslapį/Return to the main page/Ritorna alla pagina principale

January 17, 2010

Trinta pomidorų sriuba

Gera pasiklysti nepažįstamose gatvėse tarp daugybės žmonių, dviračių, kanalų... pasimėgauti laisve, įvairove...
Tąkart išalkę nuklydome į miesto traukinių stotį, ir pirmą kartą ragavome trintą pomidorų sriubą, žinoma, tai nebuvo aukščiausios klasės restoranas, bet kaip bebūtų keista, sriubos skonis nenuvylė, o kaip tik - pasislėpė kažkur pasąmonėje, o šiandien norėjo būti vėl atgaivintas, bet jau namuose.

Trinta pomidoru sriuba

Porcijos: 4 didelės
Kalorijos: apie 150 kcal/porc.
Trukmė: 30-40 min.
Ingredientai:
1,5 kg gerai sunokusių pomidorų (galite keisti konservuotais pomidorais iš skardinių),
2 česnako skiltelės,
1 didelis svogūnas,
500 ml daržovių sultinio,
2
šaukštai kapotų šviežių petražolių,
2
šaukštai tyro alyvų aliejaus,
1 šaukštelis kmyninio kumino,1 šaukštelis džiovintų raudonėlių,pusė šaukštelio maltų kalendrų,
juodųjų pipirų,
druskos
.

Pomidorus nuplikykite, nulupkite ir supjaustykite kubeliais. Jei naudojate pomidorus iš skardinės, be abejo, šį žingsnį reikia praleisti.
Česnaką, kmynus, kalendras, juoduosius pipirus, raudonėlius ir aliejų sumaišykite ir gerai sutrinkite grūstuvėje (ar tiesiog sumaišykite maltus prieskonius su aliejumi)
. Taip geriau atsiskleis jų aromatas.
Prieskonių mišinį sudėkite į gilų puodą ir pakepinkite ant mažos ugnies apie 2 minutes.
Sudėkite smulkintą svogūną ir apkepkite kol suminkštės.
Tada sudėkite smulkintus/konservuotus pomidorus, petražoles ir kepkite ant stiprios ugnies, kol pomidorai suminkštės (apie 15 minučių). Jei naudojate konservuotus pomidorus, laiką sutrumpikite iki 5-7 minučių.
Supilkite sultinį ir dar pavirkite apie 10 minučių. Paskaninkite druska.
Sriubą supilkite į elektrinį maisto smulkintuvą ir gerai sutrinkite, vėl sugąžinkite į puodą ir dar kartą užvirinkite.
Patiekite karštą, su tarkuotu brandintu ar kreminiu sūriu, grietine, jogurtu, ar vieną. Skanaus!


Recepto idėja parsivežta iš Amsterdamo.
Grįžti į pradinį puslapį
 
Copyright 2009-2012 Išbandyti receptai. Powered by Blogger