VIEW MY E-MAGAZINES

March 22, 2010

Sumuštinis su vaisiais

Malonus netikėtumas.
Šią vasarą dalyvavau vieno kelionių žurnalo nuotraukų konkurse "Racconta la tua isola" (vert. "Papasakok apie savo salą"), kuriame laimėjau to žurnalo prenumeratą dviems metams. Žemiau ir Jums parodysiu keletą konkurse dalyvavusių nuotraukų.

Santorini

O netikėtumas slypi tame, kad laimėto kelionių žurnalo redakcija, atsiuntusi paskutinį žurnalo numerį, pranešė, kad nuo kito mėnesio visiškai sustabdo žurnalo publikaciją. Kaip šis nemaloniai skambantis netikėtumas virto maloniu? Ogi taip... Nutraukta kelionių žurnalo prenumerata bus pakeista kitu žurnalu. Kokiu? "Cucina Italiana" (vert. "Itališka virtuvė"). Neįtikėtina, kaip tik dabar, kai pradėjau rašyti virtuvės dienoraštį!.. Ar gyvenimas man siunčia kažkokius signalus? Tikriausiai taip. O aš juos priimu išskėstomis rankomis.
Taigi prisiminus vasarą ir vėl jos laukiant, siūlau sumuštinį su vaisiais. Paprasta kaip du kart du, apetitinga, estetiška, sveika, gaivu, skanu... Daugiau epitetų? Ne. Tiesiog išbandykite!

Sumustinis su vaisiais1

Porcijos: 4 sumuštiniai
Kalorijos: apie 225 kcal/sumuštinį
Trukmė: apie 15 min.Reikės:
4 riekių mėgstamos sumuštinių duonos,

8 a.š. natūralaus skysto medaus,
1 banano,
1/2 didelio arba 1 vid. dydžio obuolio,
1 greipfruto (galima kiesti apelsinu),
1 v.š. lukštentų saulėgrąžų (nesūdytų),
šviežių mėtų ar melisų lapelių papuošimui.


Paruošimas: Bananą ir obuolį supjaustykite riekelėmis. Greipfrutą suskaidykite segmentais, nulupkite baltas odeles. Segmentus padalinkite į dvi tris dalis. Ant duonos užtepkite 1 a.š. medaus, uždėkite gausų kiekį vaisių. Ant viršaus užvarvinkite 1 a.š. medaus ir apibarstykite saulėgrąžomis. Papuoškite mėtų, ar melisų lapeliai. Skanaus!

Sumustinis su vaisiais
.................ENG................

Fruit sandwich
Servings: 4 sandwichesCalories: about 225 kcal / sandwichDuration: about 15 minutesYou need:
4 slices of your favorite sandwich bread
8 teaspoons of natural liquid honey
1 banana
1 / 2 large or 1 medium size apple
1 grapefruit (can be changed with an orange)
1 tablespoon of hulled sunflower seeds (unsalted)
fresh mint or balm leaves for garnish


Preparation: Slice banana and apple. Cut grapefruit into segments, remove white skin from the segments. Divide one segment into 2-3 pieces. Apply 1 teaspoon of honey on one slice of bread, put large amounts of fruit on the top. Sprinkle the top of the fruit with 1 more teaspoon of honey and some sunflower seeds. Decorate with mint or balm leaves. Bon appetite!
..........................................
Sumustinis su vaisiais2
.................ITA................
Sandwich con frutta
Dosi: 4 sandwich
Calorie: circa 225 kcal / sandwich
Durata: 15 minuti circa
Hai bisogno di:
4 fette di pane in cassetta (il tuo preferito)8 cucchiai di miele naturale liquido
1 banana
1 /2 mela di grandi dimensioni o una di medie dimensioni
1 pompelmo (o un arancio in alternativa)
1 cucchiaio di semi di girasole spellati (non salati)
foglie di menta fresca o di melissa per guarnire

Preparazione: Tagliate la banana e la mela. Tagliate il pompelmo a spicchi e rimuovete la pelle bianca dagli spicchi stessi. Dividete ogni spicchio in 2-3 pezzi. Applicate 1 cucchiaino di miele su una fetta di pane e mettetevi una grande quantità di frutta. Cospargete a sua volta la frutta con un cucchiaino di miele e con alcuni semi di girasole. Decorate con foglie di menta o melissa. Buon appetito!
.........................................
Receptas iš knygos "Vaisiai, uogos ir daržovės" (61 psl.)/Recipe from "Vaisiai, uogos ir daržovės" (in lithuanian)/Ricetta dal libro "Vaisiai, uogos ir daržovės" (in lingua lituana).
Grįžti į pradinį puslapį/Return to the main page/Ritorna alla pagina principale

9 comments:

Ruta said...

Tos nuostabios Jusu priesreceptines istorijos, vercia maloniai sypsotis ir megautis diena. O po ju seka puikiai atrodantys ir dar per paveiksleli kvepiantys patiekalai! Aciu

Renata said...

Rūta, maloniai nustebinote mane su tokiu komplimentu. Ačiū labai

Alma said...

Puikios nuotraukos. O kuri, beje, Jūsų? ta laimingoji?
Sumuštinukai superb! Tik turbūt valgyti nelabai patogu, nes byra vaisiai nuo duonelės:)

Renata said...

Alma, aš net pati buvau nustebusi, bet vaisiai tikrai nebyra nuo duonos, nes pasirodo medus vaisius neblogai suklijuoja... Visos nuotraukos yra mano (arba vyro) darytos, o tokios laimingosios nebuvo, galima buvo siūsti max 5 nuotraukas, visos jos ir iškovojo tą prenumeratą :)

Rasa said...

Smagi istorija:) O sumuštinių nuotraukos eilinį kartą privertė ryti seiles...

Indrė said...

Kaip man dabar noretusi pabegti toli toli, ten kur nuotraukoje saule, laivai ir papludimiai. Siandien turejau blogiausia gyvenime prezentacija, rytoj antra, 3dieni dar darbu, 4dieni dar atnest rasliava is 10 lapu, kurios padaryta gal 3.... Nekenciu lenteliu analizes :( hrrr viskas juodokom spalvom dazosi - nespeju si kart...

Renata said...

Indre, užuojauta :( Aš irgi pabėgt atgal į tas nuotraukas norėčiau ir taip niekada negrįžti į kasdienybę... bet tada gražiausi dalykai tampų kasdienybe ir taip nebeviliotų. Bet man vistiek pirmas variantas (apie negrįžimą) geresnis atrodo :D.

Ramune said...

mmm... ko gero is nuotrauku santorini sala zvelgia? na,cia nuotraukos negali buti negrazios:) o jusu receptai labai puikus!

Renata said...

Ramune, taip, tai Santorini... ech saldus buvo tas medus :) Norėčiau ten grįžti ir pasilikti visam laikui :)

 
Copyright 2009-2012 Išbandyti receptai. Powered by Blogger