VIEW MY E-MAGAZINES

December 14, 2009

Sluoksniuotos tešlos pyragas su šviežiomis braškėmis

Porcijos: 4
Trukmė: 40min.
Reikės:
1 kg šaldytos sluoksniuotos tešlos (rasit prekybos centruose :),
300g šviežių uogų (žemuogių, braškių, gervuogių, aviečių, mėlynių),
Kremui reikės:
6 kiuašinių,
1/2 l pieno,
100g cukraus,
1 vanilino lazdelės (galima ir cukraus),
50g kukurūzų krakmolo,
25g sviesto,
150g plaktos (iki standumo) grietinėlės (galima naudoti ir iš flakonų).
Paruošimas: Pieną kartu su 20g cukraus ir vanilino lazdele (cukrumi) užvirinkite. Kiaušinių trynius išplakite su likusiu cukrumi ir krakmolu, po truputį pilkite jau paruoštą pieną. Šią masę vėl užvirinkite ir pavirkite 3 min. Nuėmus nuo ugnies sumaišykite su sviestu o po to ir su plakta grietinėle (iš lėto). Atšildytą tešlą iškočioti iki 2 mm storio, supjaustykite į tiek dalių kiek sluoksnių pyrago norėtumėte (patartina iškepti bent jau 3 sluoksnius). Kepkite orkaitėje 180°C temperatūroje 35 min. Iškepusius sluoksnius apibarstykite cukraus pudra ir dar keletui sekundžių pašaukite į orkaitę (geriausia grilio režime), ant galutinai paruoštų sluoksnių tepkite storą sluoksnį kremo, į jį smaigstykite uogas. Paruoškite tiek sluosknių kiek norite. Pabaigai viršų apibarstykite cukraus pudra. Skanaus!
Receptas ir nuotrauka pasiskolinta iš Yahoo receptų.
Grįžti į pradinį puslapį

2 comments:

Anonymous said...

Vakar, draugo gimtadienio proga bandziau padaryti:) tik vat gavosi visai ne toks nei paveikslelyje. Nuspredziau, kad daugiau nieko nebebandysiu kepti is sloksniuotos teslos, nelabai pavyko man su ja susidraugauti:) Ir turiu klausimeli, ar tas pertepimas turejo sustingti? Nes db kai bandau atpjauti, man jis per krastus tryksta:)

Renata said...

Galiu pasakyti, kad aš irgi nesu didelė sluoksniuotos tešlos fanė. Šį pyragą kepėme gan seniai, bet pamenu, kad pertepimas buvo labai minkštas, ir tikrai tryško per kraštus... galiu pasakyti tik tiek, kad jei norite estetiškai atrodančio pyrago, sluoksniuota tešla tam visai netinka, ji greitai sutrupa, sunku atpjauti (praktiškai neįmanoma) ir vaizdas būna ne koks, bet skonis labai geras... kaip sakoma "išvaizda dar ne viskas" :)

 
Copyright 2009-2012 Išbandyti receptai. Powered by Blogger